OK

 

 

 

 

Promise SANLink3 N1 Thunderbolt3 Ethernet Bridge Adapter TB to Nbase-TFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/PROM-541Promise SANLink3 N1 Thunderbolt3 Ethernet Bridge Adapter TB to Nbase-T28.5.2018 5:49:4831.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00 <BODY><P>Promise SANLink3 N1 Thunderbolt3 Ethernet Bridge Adapter TB to Nbase-T, black</P> <P>SANLink3 N1 NBase-T lets you connect at 1, 2.5 or 5Gbps over most existing Ethernet wiring or up to 10Gbps on the latest high-speed networks. SANLink3 N1 is bus-powered and requires no separate power supply. With its compact size and included Thunderbolt 3 cable, you can now stay mobile without sacrificing connection speeds. Daisy-chain multiple Thunderbolt 3 devices – High resolution displays, Pegasus3 RAID storage and connect to 10G Ethernet with a SANLink3 N1 and still get maximum performance!</P> <P>SANlink3 N1 raises the bar for high-speed Ethernet connectivity and affordability. No other Thunderbolt 3 adapter provides these capabilities in such small compact package.</P> <P>• NBase-T speeds Full Duplex 1, 2.5, 5 or 10Gb/s<BR>• Single Thunderbolt 3 port and single NBaseT port<BR>• No Bulky external power supplies or cords<BR>• Compact, cool and extremely portable<BR>• 0.5m 40Gb/s passive Thunderbolt 3 cable included</P> <P>Dimensions(WxDxH): 48x96.4x24mm</P></BODY>NoneFalse704118131877
Promise Fibre Channel 16/8/4GB SF Plgbl Opt Transceiver LC, 850nmFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/SPSFP16GFCPromise Fibre Channel 16/8/4GB SF Plgbl Opt Transceiver LC, 850nm18.9.2017 7:44:1031.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00Promise - SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli - 16Gb Fibre Channel - Kuitukanava (Fibre Channel)<br>NoneTrue704118104611
Volktek NXF-719 - Kotelo, jossa paikat 12kpl mediamuuntimelleFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/NXF-719Volktek NXF-719 - Kotelo, jossa paikat 12kpl mediamuuntimelle19.11.2015 6:35:568.6.2018 10:37:3931.12.1899 23:00:00 <BODY><P>Volktek NXF-719 - Kotelo, jossa paikat 12kpl mediamuuntimelle, telineasennettava, musta</P> <P>• Kapasiteetti: 12kpl mediamuunninta<BR>• 2 PSU</P> <P>Mitat (LxSxK): 430x290x133mm</P></BODY>NoneFalse4714069719303
TP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 kmFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/MC210CSTP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 km11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 km<br/><br/>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. Max. 15 km. 1310 nm. Mitat (LxSxK): 95x73x27 mm.NoneFalse6935364030445
Delock Media Converter 10GBase-R SFP+ to SFP+, up to 10 Gb/s, grayFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/86445Delock Media Converter 10GBase-R SFP+ to SFP+, up to 10 Gb/s, gray11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00 <BODY><P>Delock Media Converter 10GBase-R SFP+ to SFP+, up to 10 Gb/s, gray</P> <P>This 10 Gigabit Ethernet Media Converter by Delock can be used to connect different optical media. For example, multimode fiber can be converted to singlemode fiber. In the SFP slots, various optional 10 Gb/s SFP+ modules by Delock can be used.</P> <P>Specification<BR>• Connectors:<BR>  2 x SFP slot for 10GBase-R SFP+ module (SFP modules not included)<BR>• Data transfer rate up to 10 Gb/s<BR>• IEEE 802.3ae compliant<BR>• 3 LEDs for status monitoring<BR>• Power consumption: max. 4.3 W<BR>• Operating temperature: 0 °C ~ 50 °C<BR>• Metal housing<BR>• Fanless<BR>• Dimensions (LxWxH): ca. 94 x 71 x 26 mm </P> <P>Power supply specification<BR>• Wall power supply<BR>• Input: AC 100 ~ 240 V / 50 ~ 60 Hz / 0.4 A<BR>• Output: 5 V / 2 A<BR>• Ground outside, plus inside<BR>• Dimensions:<BR>  inside: ø ca. 2.1 mm<BR>  outside: ø ca. 5.5 mm<BR>  length: ca. 9.5 mm </P> <P>System requirements<BR>• 10GBase-R SFP+ module </P> <P>Package content<BR>• Media Converter<BR>• Power supply<BR>• User manual </P> <P>Package<BR>• White Box </P></BODY>NoneFalse4043619864454
ATEN Fiber Module 1.25Gbps/500M SFP DuplexFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/2A-136GATEN Fiber Module 1.25Gbps/500M SFP Duplex11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00ATEN 2A-136G - SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli - monimuoto LC - jopa 550 m - 850 nm (pakkaus sisältää 2)<br>NoneTrue
TP-LINK kotelo14x mediamuuntimelle, 19", 2U, mustaFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/TL-MC1400TP-LINK kotelo14x mediamuuntimelle, 19", 2U, musta11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK kotelo14x mediamuuntimelle, 19", 2U, musta<br/><br/>14kpl erillistä TP-LINK mediamuunninta mahtuu koteloon.<br />2x sisäistä tuuletinta.<br />Mitat (LxSxK): 482x358x86mm.NoneFalse6935364030384
D-Link,19" asennettu kotelo 16 mediamuunnin moduulia, 2U, mustaFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/DMC-1000D-Link,19" asennettu kotelo 16 mediamuunnin moduulia, 2U, musta11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00D-Link, DMC-1000, 19" asennettu kotelo 16 mediamuunnin moduulia, 2U, musta<br/><br/>Mitat(LxSxK): 415x390x89mm.NoneFalse790069258503
Promise SANLink2 mediamuunnin, 2xThunderbolt - 2x10G SFP+, mustaFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/PROM-231Promise SANLink2 mediamuunnin, 2xThunderbolt - 2x10G SFP+, musta11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00 <BODY><P>Promise SANLink2 mediamuunnin, 2 x Thunderbolt - 2 x 10G SFP+, sis. Thunderbolt-kaapelin, musta</P> <P>Liitä Thunderbolt-liitännällä varustettu tietokoneesi verkkoon, jonka pituus on yli 100 metriä. SANLink2 mahdollistaa Windows- tai Mac-tietokoneen liittämisen verkkoon kuitukaapelin avulla.</P> <P>• 2 Thunderbolt 2- porttia<BR>• 2 10G SFP+ -porttia</P> <P>Protokollat: IEEE 802.3ak 10G Copper Twinaxial, IEEE 802.3ae 10G Optical, SFF-8431 rev 4.1 10G SFP+</P> <P>Pakkauksen sisältö: SANLink2 (SFP+), verkkovirtasovitin, Thunderbolt-kaapeli jka pika-aloitusopas</P> <P>Mitat (LxSxK): 91,4 x 162 x 45 mm</P></BODY>NoneFalse704118100996
D-Link mediamuunnin,kuitu SC singlemode-TP(RJ45), 1000Mbps,1300nm,10kmFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/DMC-810SCD-Link mediamuunnin,kuitu SC singlemode-TP(RJ45), 1000Mbps,1300nm,10km11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00 <BODY>D-Link DMC-810SC, mediamuunnin, kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 1000Mbps, 1300nm, 10km<BR><BR>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. <BR>Mitat (LxSxK): 88x120x25mm.</BODY>NoneFalse790069241727
TP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - RJ45, 10/100Mbps, 20kmFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/MC112CSTP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - RJ45, 10/100Mbps, 20km11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK mediamuunnin, kuitu SC singlemode(100Base-FX) - RJ45(100Base-TX), WDM, 10/100Mbps, TX 1310nm/RX 1550nm, 20km, harmaa<br/><br/>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin samassa kuidussa kahdella eri taajuudella.<br />Max. 20 km. <br />9/125µm<br />Mitat (LxSxK): 73x94x27mm. <br />NoneFalse6935364030421
TP-LINK mediamuunnin kuitu SC multimode - TP(RJ45), 1000 MbpsFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/MC200CMTP-LINK mediamuunnin kuitu SC multimode - TP(RJ45), 1000 Mbps11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK mediamuunnin kuitu SC multimode - TP(RJ45), 1000 Mbps<br/><br/>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. Max. 0,55km 50/125 kaapelissa ja 0,22km 62,5/125 kaapelissa. 850 nm. Mitat (LxSxK): 95x73x27 mm.NoneFalse6935364030438
TP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 10/100 Mbps 20 kmFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/MC110CSTP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 10/100 Mbps 20 km11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK mediamuunnin kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 10/100 Mbps 20 km<br/><br/>Muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. Max. 20 km. <br />Virtasovitin mukana.<br />Mitat (LxSxK): 95x73x27 mm.NoneFalse6935364030407
ATEN Fiber Module 1.25Gbps/10KM SFP DuplexFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/2A-137GATEN Fiber Module 1.25Gbps/10KM SFP Duplex11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00ATEN 2A-137G - SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli - LC single-mode - jopa 10 km - 1310 nm (pakkaus sisältää 2)<br>NoneTrue
Promise SANLink 2 - Thunderbolt to 10Gb Base-T Ethernet AdapterFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/HFJX2ZMAPromise SANLink 2 - Thunderbolt to 10Gb Base-T Ethernet Adapter11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00Promise SANLink2 mediamuunnin, 2xThunderbolt - 2x10GbE, mukana 1m thunderbolt-kaapeli, musta<br/><br/>Liitä Thunderbolt-/Thunderbolt2-liittimmillä varustettu tietokone helposti 10GbE verkkoon. SANLink2 mahdollistaa kaiken tyyppisten tietokoneiden liittämisen 10GbE-verkkoon edellyttäen, että tietokone on varustettu Thunderbolt tai Thunderbolt2 portilla.<br /><br />Mitat (LxSxK): 92x163x43mm.NoneFalse704118096053
D-Link mediamuunnin - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TXFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/DMC-515SCD-Link mediamuunnin - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00 <BODY>D-Link DMC-5155C, mediamuunnin, kuitu SC singlemode - TP(RJ45), 10/100Mbps, 1310nm, 15km<BR><BR>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. <BR>Mitat (LxSxK): 88x120x25mm.</BODY>NoneFalse790069241864
D-Link mediamuunnin, 1000Base-SX, 1000Base-TFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/DMC-700SCD-Link mediamuunnin, 1000Base-SX, 1000Base-T11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00 <BODY>D-Link DMC-700SC, mediamuunnin, kuitu SC multimode - TP(RJ45), 1000Mbps, 850nm, 550m<BR><BR>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. <BR>Mitat (LxSxK): 88x120x25mm.</BODY>NoneFalse790069242021
D-Link 10/100 to 100BaseFX (SC) Multimode Media ConverterFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/DMC-300SCD-Link 10/100 to 100BaseFX (SC) Multimode Media Converter11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00D-Link mediamuunnin, kuitu SC multimode - TP(RJ45), 10/100Mbps, 1300nm, 2km<br/><br/>Muuntaa kuitu SC multimode > TP:ksi ja päinvastoin.<br />Mitat (LxSxK): 88x120x25mm.NoneFalse790069241826
TP-LINK mediamuunnin kuitu SC multimode - TP(RJ45), 10/100 Mbps,2 kmFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/MC100CMTP-LINK mediamuunnin kuitu SC multimode - TP(RJ45), 10/100 Mbps,2 km11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK mediamuunnin kuitu SC multimode - TP(RJ45), 10/100 Mbps,2 km<br/><br/>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. Max. 2 km. 62,5/125. Mitat (LxSxK): 95x73x27 mm.NoneFalse6935364030391
Promise SANLink 2 - 8G Fibre Channel to Thunderbolt - incl cableFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/HE553ZMAPromise SANLink 2 - 8G Fibre Channel to Thunderbolt - incl cable11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00FalsePromise SANLink2 mediamuunnin, 2xThunderbolt - 2x8G Fibre Channel, musta<br/><br/>Liitä Thunderboltilla varustettu tietokone helposti SANLink2 mediamuuntimeen. SANLink2 mahdollistaa kaiken tyyppisten tietokoneiden liittämisen SAN-verkkoon, jos tietokoneessa on Thunderbolt tai Thunderbolt 2 portti.<br /><br />Mitat(LxSxK): 92x163x43mm.NoneFalse704118096060
TP-Link mediamuunnin, kuitu SC singlemode (simplex) - TP(RJ45) 100MbpsFalsehttps://www.deltaco.fi/tuoteryhmät/verkkotuotteet/kuitumuuntimet/erilliset/MC111CSTP-Link mediamuunnin, kuitu SC singlemode (simplex) - TP(RJ45) 100Mbps11.11.2011 9:11:1131.12.1899 23:00:0031.12.1899 23:00:00TP-LINK mediamuunnin, kuitu SC singlemode (simplex) - TP(RJ45), 100Mbps<br/><br/>Mediamuunnin, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. <br />VDM-tekniikan ansiosta pystyy käyttämään simplex-kuitukaapelia tiedonsiirtoon.<br />Max. 20 km. <br />Mitat (LxSxK): 94,5x73x27mm.NoneFalse6935364030414